IPARI (OT) KIBERBIZTONSÁGI SZAKEMBER KÉPZÉS
Az Óbudai Egyetem és az Alverad Technology Focus Kft. akkreditált iparbiztonsági és kiberbiztonsági vizsgálólaboratórium közös szervezésében megvalósuló képzés. Az Óbudai Egyetem és az Alverad célja, hogy az ipari környezetek kiberbiztonságának megteremtéséhez, fenntartásához és fejlesztéséhez rendelkezésre álljon a szükséges szakértői kompetencia. Érdekel a kiberbiztonság és érdekelnek az erőművek, létfontosságú infrastruktúrák, gyártási és termelési rendszerek vagy az Ipar 4.0? Az OT kiberbiztonsági szakember feladata ezeknek a rendszereknek és infrastruktúráknak a kibervédelme. Érdekes és izgalmas szakterület, mi pedig segítünk Neked elsajátítani azt a tudást, amellyel OT kiberbiztonsági szakértővé válhatsz.
Képzés részletei
A képzés két szintű, egymásra épülő elméleti modulokból áll.
1.kurzus: Ipari (OT) kiberbiztonsági referens végzettség
30 óra= 5 nap x 6 óra
Képzés indulása: 2024. 11. 27-29. – 12. 05-06.
Képzés helyszíne: 1034 Budapest Bécsi út 96/B.
Részvételi díj: 490.000 Ft/fő
2. kurzus: Ipari (OT) Kiberbiztonsági szakember végzettség
30 óra= 5 nap x 6 óra
Képzés indulása: 2025. tavasz
Részvételi díj: 490.000 Ft/fő
Az első kurzuson sikeres vizsgát tett hallgató OT kiberbiztonsági referens (OT Cybersecurity Associate), míg ezt követően a második (elsőre ráépülő) kurzuson OT kiberbiztonsági szakember (OT Cybersecurity Professional) tanúsító oklevelet szerezhet. A szakember végzettség megszerzéséhez mind két kurzust szükséges elvégezni.
Mi nem a hackelésre és bitvadászatra fókuszálunk. Hisszük, hogy az OT kiberbiztonság alapjai nélkül a csak a protokoll vagy eszköz hackelési tudás nem fogja megoldani az OT terület kiberbiztonsági szakemberhiányát. Mi olyan specialistákat akarunk képezni, akik tisztában vannak az OT jellegzetességeivel, eszközeivel és rendszereivel, ismerik azok funkcióit és a vezérlési folyamatokban betöltött szerepüket, az ezekből fakadó kitettségeket és kockázatokat, hatásokat, valamint képesek az OT kiberbiztonság irányításán keresztül hatékonyan és az üzembiztonságot fókuszban tartva csillapítani is azokat.
MIÉRT MINKET VÁLASSZ?
Szakértelem
Az oktatás nem csak elméleti, hanem a valós környezetben alkalmazható tudással vértezi fel a hallgatókat.
Versenyelőny
Az OT kiberbiztonsági specialista hiánycikk, mind a hazai, mind pedig a nemzetközi munkaerőpiacon fejvadászok keresik a szakértőket.
Holisztikus látásmód
Széleskörű de mély rálátást adunk az OT kiberbiztonsági szakterületre, komplex és logikusan szervezett tananyagon és háttérinformációkon keresztül.
Tanúsítvány
A kétlépcsős képzés kétféle kompetenciaszintre biztosít – az Óbudai Egyetem akkreditált kurzusának elvégzését – tanúsító oklevelet.
KINEK AJÁNLJUK?
Menedzsereknek, közép- vagy felsővezetőknek
IT szakembereknek
Információbiztonsági szakértőknek
OT szakembereknek
Akik specializálódni szeretnének az OT kiberbiztonsági szakterületre
KEDVEZMÉNYEINK
Early bird kedvezmény
2024. november 1-ig történő jelentkezéskor 10% kedvezményt adunk.
Csoportos kedvezmény
2 fő csoportos jelentkezésekor 10% kedvezményt adunk.
5 vagy annál több fő csoportos jelentkezésekor 20% kedvezményt adunk.
Céges kedvezmények
Munkavállaló beiskolázása esetén kérjen egyedi árajánlatot!
Pályázati lehetőségekkel akár 50% kedvezmény.
Részletek: https://nfsz.munka.hu/cikk/1674
OKTATÓINK
A képzés oktatói tapasztalt, nemzetközi minősítésekkel rendelkező speciálisták. Az Alverad Technology Focus Kft. munkatársai, akik jelentős gyakorlatot szereztek az OT kiberbiztonsági megoldások bevezetésével és működtetésével, sérülékenységvizsgálatával kapcsolatban, illetve az infrastruktúrák felmérése és auditálása során, valamint a PLC rendszerek szakértői.
TEMATIKA
Az alapozó modulban a hallgatók megismerkedhetnek az OT területtel, a különféle eszközökkel és berendezésekkel (SCADA, PLC, PAC, DCS, RTU, analóg/digitális/remote I/O, MES, HISTORIAN stb.), működésükkel és jellegzetességükkel. Megismerik az IT és OT területek különbségeit és preferenciáit, illetve az OT terület humán faktorának jellegzetességeit, például a különféle szerepköröket és pozíciókat, a szervezeti működés jellemzőit, a szabályozási környezetet, az IT-OT konvergencia hatásait és nehézségeit stb.
A második modulban megismerkedhetnek az OT területet, a folyamatokat és eszközöket érintő fenyegetésekkel és kockázatokkal, valamint a kockázatok hatásaival, illetve a kockázatkezelési stratégiákkal. A modul ismerteti a humán, adminisztratív és műszaki kockázatokat, a különféle támadási felületeket és vektorokat.
A harmadik modul az OT kiberbiztonsági irányításának lehetőségeit, szabályozásának módszereit mutatja be. A modulban részletesen foglalkozunk a terület humán jellegű kockázataival, az OT és ipari berendezések üzembiztonsági fókuszú kockázatelemzésével, az OT környezetek felderítésével és eszközleltárával, valamint a beszállítói és ellátási láncok kockázatkezelésével, a beszerzési eljárások kiberbiztonsági támogatásával és az esemény vagy incidenskezelési folyamattal.
A negyedik modulban a támadási felületek és vektorok által megjelenő műszaki kockázatok kezelésének lehetőségeit ismerhetik meg a hallgatók. Részletesen foglalkozunk az OT biztonságos hálózati modellel (Purdue-modell), a szeparációs, szegregációs lehetőségekkel, valamint a funkcionális hálózati partícionálás témakörökkel. A hallgatók megismerkedhetnek az IT biztonságból ismert technológiák OT területen történő alkalmazásának IT-tól eltérő lehetőségeivel – és a kiberbiztonsági megoldások alkalmazásából fakadó speciális kockázatokkal, illetve negatív hatásokkal. Részletesen foglalkozunk a különféle OT rendszerelemek és eszközök kiberbiztonságával és hardeningjével, valamint a naplózás és kiberbiztonsági felügyelet lehetőségeivel.
GYAKORI KÉRDÉSEK
A képzés két szinten történik, amelyek végén van lehetőség vizsgát tenni.
MARADT MÉG KÉRDÉSED?
ELÉRHETŐSÉGEINK
Minden jog fenntartva! – Óbudai Egyetem © – 2024